Sirius sabit yıldızı ve ABD bağlantısı

Sirius sabit yıldızı ve ABD bağlantısı
Astroloji

Sirius sabit yıldızı ve ABD bağlantısı

Temmuz 2020 önemli astrolojik olayları,

Merkür retrolu 5 Temmuz Ay tutulması,

Tutulmada etkin Sirius sabit yıldızı ve ABD bağlantısı,

Tutulmanın burçlara göre etkileri…

5 Temmuz 2020 saat 07.44’de Yengeç burcunun 13*de yarı gölgeli bir ay tutulması oluşuyor. 149 no.lu Saros serisinde gerçekleşen bu tutulmaya en yakın gerçekleşen benzer tutulma 24 Haziran 2002 tarihinde 3* Oğlak burcunda gerçekleşmişti. Oğlak/Yengeç aksında gerçekleşecek ve önümüzdeki 6 ile 12 ay boyunca etkilerini sürdürecek olan bu tutulma 6 ve 12 evleri tetikliyor. Bu tutulmaya Merkür Retrosu da eşlik ediyor ve 12 Temmuz’a kadar geri hareketine devam ediyor. Toplumsal olaylar, arkadaşlar, teknoloji, yolculuklar, telekomünikasyon, yaratıcılık, proje üretme konularında aksamalar, yanlış anlaşılmalar yaşanmasına sebep verecek. Tutulma esnasında Merkür’le beraber Satürn, Neptün, Pluton ve Jüpiter de Retro pozisyonda olacak.

Güneşimizin güneşi Sirius sabit yıldızı

Bu tutulmadaki etkin yıldız Sirius sabit yıldızı. Güneşimizin güneşi olarak adlandırılan Sirius üzerinde gerçekleştiği için bu tutulmanın fazladan bir önemi var. Çok güçlü bir vurgu söz konusu olacak. Ezoterik astrolojide Yengeç burcu çok önemli bir semboliktir. Bu burçtaki yıldızların çoğu alfa seviyesindedir. Yüksek kadirli (yüksek ışıklı) olurlar genelde. Yengeç beslenmemiz, dünyaya gelirken içinden geçtiğimiz rahim ve dünyadan göç ederken yeryüzünde bırakacağımız mezar yerimizle de ilgilidir. Yengeç burcunu Ay yönetir. Ay da özellikle bir karma gezegenidir. Karma döngüleriyle çok bağlantılıdır. Ruh genetiğimiz Ay ve yönettiği Yengeç burcu ile ilintilidir.

Diğer adı Canis Majör (Büyük Köpek Takımyıldızı) olan Sirius, Yengeç burcunun 13-15 dereceleri arasında yer alır. Tam derecesi 14’dür. Yaşamın kalbini temsil eder. Haritanın neresinde bulunduğu ve açıları çok önemlidir.

Sirius galaksinin en önemli yıldızıdır. Liderlikle bağlantılıdır. Mucize yıldızıdır. Bir ikiz yıldızdır: Sirius A ve Sirius B. Bu ikiz yapısı itibariyle lider ahlaklı da olabilir, kurt adama da dönüşebilir. Sirius’un, kombinasyonda olduğu gezegenlere göre anlamı değişir. Genelde şans ve başarı verir. Küçük adımları büyük başarılara çeviren bir enerjisi vardır. Güneşimizin Ra’sıdır. Galaksinin en önde gelen güneşidir.

Ana mottoları: Liderlik, zenginlik ve başarıdır. Alfadır, kraldır, beyaz köpektir ve sürünün lideridir. Sirius ile güneşin kavuştuğu gün çok önemlidir. Bu güne Sodep veya Soltist günü denir. Eski Mısırlıların inanışına göre Soltist zamanı, insanlığın bir yıllık kaderi belirlenir. Karma astrolojisinde Sirian günü önemli bir döngüdür. Her yıl Temmuz ayının 4 ile 7. günleri aralığına gelen bir zaman dilimidir.

Karmik astrolojide kader

Karmik astrolojide kader ikiye ayrılır: birincisi külli iradedir, değişmeyen kader. İkincisi ise cüzi irade yani değiştirebileceğimiz kaderdir. Sirius ise vermiş olduğumuz kararlar ve davranışlar sonucu oluşan kaderimizdir. Ne yaptın? Nasıl davrandın? Nasıl kararlar aldın? Şimdi geleceğinde artık bunların sonuçlarını yaşayacaksın der.

Şira yıldızıdır. Kur’anda Necm suresinde adı geçer. Sirius’da yerleşik iyicil gezegenler kişiyi çok iyi yerlere götürür. Ün verir, başarı verir. Özellikle Sirius gezegen kavuşumları haritanın dört ana köşesine (paranlarına) düşüyorsa tanınmak kaçınılmaz olur. Sirius beyaz ve sarı bir ışığa sahiptir. Sirius köpek ya da kurt ile sembolize edilerek kutsal anlamlar yüklenmiştir. Türkçede ismi Akyıldız’dır. Gökyüzündeki en parlak ışıklı yıldızdır. Jüpiter ve Mars kalitesindedir.

Sirius; astrolojide güç, şans, mutluluk ve Tanrısal iradenin insanlar üzerindeki etkisini gösterir. 72 yılda 1° ilerleme kaydeder. Sirius Güneş ile kavuşumunda yok olması gerekeni yok edecek. Hayatımızda artık neleri bulundurmak istemiyorsak bunları bir kâğıda dökebilir, sayabilir ve bunların üstünde düşünebiliriz. Aslan kapılarının açılması demektir. Ruhsallık ve farkındalığın artması demektir. Yüksek titreşim enerjisinin bedenlere ulaşması demektir. İlahi yardım demektir. Bu yardımın bizlere de akması için dua etmemiz çok faydalı olur. Tam kavuşum saatinde “Lux et Terebin Sothis Terebin” (İlahi ışık ile / Karanlığı yenin, Sirius ile çözül ve aydınlan) mantrasını 4 Temmuz saat 16.00 itibariyle 21 gün boyunca tekrar etmek kişiye talih, bereket, bolluk ve içsel zenginlik getirecektir. Sirius-Güneş kavuşumu önümüzdeki bir yıl için kaderimizi çizer. Bu denli önemlidir. Güzel niyetlerde bulunalım. Manevi tarafımızı ön plana çıkaralım. Yüksek benliğimizle hareket ederek kendimizin güçlü, şeffaf, ilahi, yapıcı, verici yönlerine odaklanıp dünyayı bizler de ışığımızla aydınlatmaya çalışalım. Almak yerine vermeyi, koşulsuz sevmeyi, yargılamamayı, bizi kucaklamayı başlatalım.

Amerika kuruluş gününü özel olarak seçti

Hayat veren bu yıldız insanlık için öylesine önemlidir ki; Amerika bir Sirius günü yani Güneş’in Yengeç burcunda olduğu 4 Temmuz 1776’da kurulmuştur. Amerika’nın bu günü özel olarak seçtiği bilinmektedir. Özgürlük beyannamesinin halka açıklanmasından önce İsis (ayla ilgili bereket tanrıçası) ayinlerinin yapıldığı ve son derece okült astroloji bilgisine sahip olan Kızıl masonlar tarafından bu günün tespit edildiği söylenmektedir. Amerika Perşembe günü yani şanslı gezegen Jüpiter gününde kurulmuş. Natal haritasındaki güneş 13* derecede bulunmaktadır. Jüpiter ve Venüs de Yengeç burcunda konumlanmış olup Güneşle kavuşum halindedir. Halkı temsil eden Ay semboliği Kova burcundadır.

Baktığımız zaman bütün büyük internet şirketlerinin ABD kaynaklı olduğunu görürüz. Halkı bilime, teknolojiye yatkındır. Nasa’nın, Google’ın, Microsoft’un, Facebook’un, Apple’ın hep ABD kökenli olması asla şaşırtıcı değil. Haritanın yükseleninde Mars karakterli Antares sabit yıldızı bulunuyor. Mücadeleci, savaşçı ve atak bir yapı veriyor. Bilinçli bir şekilde yaratılan bu vizyoner harita Amerika’yı gücün temsilcisi lider bir yapıya dönüştürmüş.

Bu tutulmanın Amerika üzerindeki etkilerine bakarsak:

Tutulmanın ABD’nin ikili ilişkiler, ortaklıklar, dış ülkelerle finans ilişkileri evinde gerçekleştiğini görmekteyiz. Ay Sirius ve Güneş karşıtlığı var. ABD zorlanma yaşayacak. Jüpiter Pluto ve Satürn Retrosu ABD’nin para, finans evini tetikliyor. Burada kısıtlanma ve zorluk yaşatacak ve ani finansal olaylara sebep verecek. Amerika cidden yoğun sınav vereceği bir döneme daha giriyor. Bir yandan sağlıkla uğraşırken resesyon tehlikesiyle de karşı karşıya kalması kaçınılmaz.

2002-2003 etki eden benzer tutulmada yaşananlar arasında: Başkan Bush döneminde United Airlines ve US Airways havayollarının iflası, Irak krizinin derinleşmesi, Cumhuriyetçilerin seçimlerde üstünlük sağlaması, Türkiye’nin ABD’yi Irak’a kuzeyden müdahale edebilmek üzere kendi üslerini kullanmasını yasaklaması ve ABD’nin de bölgeye girmek için Basra Körfezi üzerinden bir B planı arama yoluna girmesinden bahsedebiliriz.

Transit Mars Şiron kavuşumu ABD’nin 4 evini temsil eden toprakları, arazisi, tarımında sıkıntı yaratabilir. Tarım konusu zaten global olarak 2020 sonlarına doğru ortaya çıkacak olup devletleri kendi içlerinde sorun çözmeye yöneltecek. Devletler kanımca daha bireysel ve kendine odaklı olmaya başlayacak. Akılcı olan da bu zaten. Başkasına bağlı kalmadan kendi içinde kendi imkânlarını yaratmanın, çoğaltmanın ve bunu dengede tutmanın zamanı çoktan geçmedi mi? Tarım alanları tüm dünyada çok önem kazanacak. Beslenmemiz riske girebilir. Kıtlık tehlikesiyle dünya karşı karşıya kalabilir maalesef.

ABD diplomaside sıkıntı yaşayabilir

Koç burcundaki Mars ayrıca ülkedeki salgın sıkıntısını ve Amerika’nın bundan büyük yara aldığını ve almaya devam edeceğini de gösteriyor. Transit Mars Natal güneş karesi de ABD’nin salgın sebebiyle diplomaside, yönetimde, liderlerle ilgili de sıkıntı yaşayabileceğini gösteriyor. Bu tutulma halk ile yönetim arasında da birçok yeni olayın tetikleyicisi olacaktır. Halk isyanları sık sık gündemi işgal edecek gibi görünüyor.

Mevcut Başkan Donald Trump’ın haritasına baktığımda ise bu tutulmayla toplumsal baskı altında kalacağını ve sahnede olma, ego savaşına devam etmesinin eskisinden çok daha zor olacağını tahmin ediyorum. Trump’ın sağlık evi de tetik altında. Önümüzdeki dönemde sağlık sorunları yaşaması muhtemel gözüküyor. Tepe noktasında bulunan Uranüs’ün Trump’ın Natal ayıyla olan açısı da seçimlerin çok da kolay geçmeyeceğini gösterirken 2002 yılında Cumhuriyetçilerin kazanmış olması aynı döngünün yeniden tekrarı olarak da addedilebilir. Trump ikinci bir şans kazansa bile 2020-2021 solar döngüsü sağlık, aile, evliliğiyle ilgili önemli riskler taşıyor.

Tutulma ve Merkür retrosunun burçları etkileme alanları ise şöyledir:

Koç ve yükselen Koçlar: Tutulmayla birlikte aile, aile büyükleri, taşınma, emlak alım, satım, kariyer konuları ön planda olacak. İletişim, kardeşlerle ilişkiler, trafik, eğitim, ticaret konularında aksaklıklar söz konusu olabilir.

Boğa ve yükselen Boğalar: İletişim, haberleşme, sosyal medya, yakın çevre, hukuksal bağlantılar, seyahatler ana konuları oluşturacak. İletişim gezegeni Merkür ise para, finans, özgüven ve aşk konularında bazı sorunlar getirebilir.

İkizler ve yükselen İkizler: Parasal kaynaklar, maddi değerler, ilişkiler su yüzüne çıkacak ve bu konularda bir tamamlanma yaşanabilir. Merkür’ün etkisi ise fiziksel konularda, yapılanmada, ben ve biz ilişkilerinde gecikmelere, yanlış anlaşılmalara yol açabilir.

Yengeç ve yükselen Yengeçler: Tutulma sizin evinizde gerçekleşiyor. Beslenme değişiklikleri yapabilir, kendinize yönelik yeni yaptırımlara karar verebilir, kendinizi yenileyebilir, farklı biçimlerde ortaya koymak isteyebilirsiniz. Size güçlendirecek bir tutulma olacak. Özellikle 13*ye yakın Yengeç yerleşimleri olanlar daha fazla etki alıyor. Merkür sizin gizli düşmanlar, şifa, inziva, içe kapanma, sezgisel olma alanlarınızda farklı bir iletişime sebebiyet verebilir. Gizli düşmanlar ortaya çıkabilir, kendinizle bağlantınızda kopukluk yaşayabilirsiniz.

Aslan ve yükselen Aslanlar: Kapalı yerlerle ilgili gündemler içinde olabilirler. Kalp ve dolaşım sistemi rahatsızlıklarına dikkat edilmeli. Rutin kontrollerin mutlaka yapılması gerekir. Merkür retrosu arkadaşlıklar, toplumsal faaliyetlerde, teknoloji, ulaşımda gecikme ve aksamalara sebep olabilir.

Başak ve yükselen Başaklar: Arkadaşlar, dernekler, sosyal faaliyetler mercek altında olacak. Daha teknolojik olacakları bir dönem. Aynı zamanda yaratıcı olabilir, flörtlerle ilgili bir tamamlanma, sonlanma veya yeni kararlar alabilirler. Merkür retrosu iş hayatlarında, aile ve meslek konularında gecikmelere sebep verebilir.

Terazi ve yükselen Teraziler: Tutulma meslek, kariyer, iş hayatı, otorite ve aile konularını daha fazla ortaya çıkaracak. Merkür retrosu ise yurt dışı ilişkiler, yabancılar, seyahatler, yüksek eğitim konularında yanlış anlaşılmalara, gecikmelere sebep olacaktır.

Akrep ve yükselen Akrepler: 5 Temmuz tutulması yurt dışı ilişkiler, yabancılar, hukuk, uzak akrabalar, seyahat konularını ortaya çıkarıyor. Merkür retrosu banka, sigorta, krediler, nafaka, miras, başkalarından gelen paralar, sezgisel olma konularında iletişimsel sorunlar yaratabilir.

Yay ve yükselen Yaylar: Tutulma alacak-verecek, banka, sigorta, miras, nafaka, başkalarından gelen paralar konusunda bir tamamlanmaya sebep olacak. Yaylar Merkür retrosunda ikili ilişkiler, evlilik, sözleşmeler konusunda gecikmeler, yanlış anlaşılmalar yaşayabilir.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar: Tutulma ikili ilişkiler, evlilik, aşk, ortaklıklar, sözleşmeler konularını gündeme getiriyor. Merkür retrosu ise günlük işler, rutin, hizmet, hizmetliler, sağlık, evcil hayvanlar konularını ortaya çıkarıyor. Solunum, akciğer, kulak, burun, boğaz konuları tetiklenebilir.

Kova ve yükselen Kovalar: Tutulma günlük yaşamlarını, çalışma hayatlarını, evcil hayvanlarını, bulundukları hizmet sektörünü, birlikte çalıştıkları kişilerle ilgili olayları ve sağlık hayatlarını daha bir ortaya çıkaracak. Kovaların sinir sistemi rahatsızlıkları, göğüs, mide, bağırsak, sindirim sistemine dikkat etmeleri gerekiyor. Merkür retrosu ise aşk hayatları, çocukları, hobileri, sanatları, yeteneklerini ortaya çıkarma konularında aksamalar getiriyor.

Balık ve yükselen Balıklar: Tutulma flörtler, hobiler, çocuklar, yaratıcılık, sosyal faaliyetler, küçük şanslar, borsa konularını ortaya çıkarıyor. Merkür retrosu aile hayatlarını, meslek hayatlarını, ebeveyn konularını, emlak alım-satım, taşınma, iş hayatı konularını aksatabilir.