Âdet yerini bulsun diye bu yıl da yeni kararlar almanın peşindesiniz...

Tahmin ediyorum, âdet yerini bulsun diye bu yıl da yeni kararlar almanın peşindesiniz. Peki, artık hepimizin aşina olduğu klasik sözler yerine, biraz daha sıra dışı tercihler yapmaya ne dersiniz?

Neler olduğundan hemen bahsedelim:

Göze Batın

Sonbahar / Kış 2019 sezonunda ilgi çekmenize destek olacak birkaç yol var. Geçtiğimiz sezon da karşımıza çıkan neon trendiyle yola devam edip aşina olduğunuz parçalarla aşk yaşayabilirsiniz. Yeni yıl şerefine yeni bir şeyler deneyecek cesarete sahipseniz Alexander McQueen, Bottega Veneta, Balenciaga ya da Roksanda’nın sunduğu abartılı hacimlere bir şans verebilirsiniz. Sıradan bir ofis gününde giyeceğiniz maksimalist bir elbisenin günü sizin için ne kadar da sıra dışı bir hale getireceğini düşünün.

Küçülmeye Gidin

Hani evden çıkmadan önce, içine neredeyse evinizdeki eşyaların %90’ını sığdırmaya çalıştığınız çantanız var ya… İşte o çantayı emekliye ayırın ve bulabildiğiniz en küçük çantayı tek parmağınıza takın.

Kahraman Gibi Davranın

Pelerininizi takıp uçmaya hazırlanın! Zira sezon trendi bunu gerektiriyor. Tabii bunun için bir uçak bileti almanızda fayda var. İçinizdeki kahramanı harekete geçirmek daha kolay. Burberry, Dior veya Gucci koleksiyonları arasında keşfe çıkmanız yeterli olacaktır.

Kemerlerinizi Sıkın

Bu bir ekonomik kriz politikası değildir. Aksine birçok defa tüketilen bir moda esprisidir. Tam da adından anlayacağınız üzere, Sonbahar / Kış 2019 sezonunda giydiğiniz her şeyin üzerine bir adet kemer geçirin. Tabii bunu yaparken de paltonuzu ve blazer ceketinizi de oyuna dâhil edin.

Nostalji Yapın

“Şimdi bana 80’lerin şaşalı parıltısını verseler…” diye aklınızdan geçiriyorsanız doğru yıldasınız. Daha doğrusu sezondasınız. Devasa vatkalı elbiseniz ve simli pantolonunuzla birlikte Studio 54’te sıraya girmeye ne dersiniz?

Ah bu arada punk’ın hala ölmediğini bir kez daha söylemiş miydik? Punk akımına referans yapan tasarımları da alışveriş listenize ekleyebilirsiniz. Bakınız Prada, Louis Vuitton.

Işıldayın

Tory Burch, Dries Van Noten, Dior, Celine, Chanel, Christopher Kane… Sonbahar / Kış 2019 sezonunda ışıldamanız için elinden geleni yapan yüksek moda markaları; söz konusu payet olunca abartıya kaçmaktan çekinmiyor.

Eğer siz de onların bu gösteriş merakına sessiz kalmanın haksızlık olacağına inanıyorsanız, ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Sürdürün

Yeni yıl kararlarınız arasına sürdürülebilir moda alışkanlıkları eklemek isterseniz çevre dostu moda markalarına göz atabilirsiniz. Bir alternatifiniz daha var; alışveriş detoksuna girebilirsiniz. Alışveriş detoksuna henüz hazır değilseniz hızlı moda markalarına yönelmek yerine, ikinci el markaları deneyin.