Geçtiğimiz mart ayının ilk haftasında, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in eşi (second gentleman) Doug Emhoff, kişisel kahramanı ABD Yüksek Mahkemesi Yargıcı Ruth Bader Ginsburg’a olan saygısını sunmak üzere “Ulusal Eğitim Derneği’nin Amerika’da Okuma Haftası” için videoda, Ginsburg’un hayatını konu alan çocuk kitabını yüksek sesle okudu.

Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in (Momola’nın) eşi Emhoff daha sonra yayınladığı Tweette, 1 milyonu aşkın takipçisinden, mart ayı süresince, pandemiyi atlatmak için halka yardımcı olan her bir “kahramana” teşekkür etmeleri konusunda istekte bulundu.

Emhoff takipçilerine şunları iletti: “Bu kişilere bir not yazın. Arayın. Zarif bir jest yapın. Sonra hikâyenizi benimle paylaşın.”

Bir avukat ve hukuk profesörü olan Doug Emhoff mesajına, kendi kahramanlarına - ebeveynleri Michael ve Barbra Emhoff’a (ya da eşinin ve çocuklarının hitabıyla Mike ve Barb.Aw’a) teşekkür ederek başladı:


“Geçtiğimiz yıl tüm ailemizin, sıkıntıları atlatmasına yardım ettiniz. Pazar geceleri zoom üzerinden düzenlediğiniz aile toplantılarında, bizi birbirimize yakın tuttunuz ve bu yeni siyasi rollerimizde çok yakın destekçimiz oldunuz.”

Emhoff ayrıca Kamala ile birlikte, ebeveynleriyle sohbet sırasında, dördünün de neşeyle gülümserken çekilen fotoğraflarını da paylaştı. “Sizi bilemiyoruz, ancak bu sahneler bizi duygusallaştırıyor.”


Doug'un anne ve babası Barbra ve Michael


60 yıllık evli yaşlı Emhoff çifti kimdir?
Mike, oğluna göre “çok çalışkan ve ailesini her zaman ilk sıraya koyan” bir ayakkabı tasarımcısı... Barb ise bir ev hanımı, ancak aynı zamanda Doug Emhoff için kuvvetli bir feminist rol model...

Glamour ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda “Güçlü kadınlarla çevrili olmayı seviyorum” diyen Doug, “güçlü bir anneye sahip olduğum için mutluyum” diye devam etti. “Annem pratik zekâya sahip, ancak çok da akıllı biridir. Tek bildiğim buydu. Büyüyünce akıllı, güçlü kadınların arasında olmaya devam etmek isteyeceğim mantıklıydı. Aynı zamanda komik, şefkatli ve aslında dünyada iyilik yapmak isteyen kadınların da... İnsanlar bunun hakkında benzersiz veya önemli bir şeymiş gibi konuşuyorlar, ama bence herkes güçlü kadınları tanımayı ve onları desteklemeyi istemeli.”

Mike ve Barb; Doug’u, erkek kardeşi Andy’yi ve kız kardeşi Jamie’yi Brooklyn’de, ardından New Jersey’de büyüttüler ve son olarak Doug 11. sınıftayken California’ya taşındılar.

Kamala Harris bir keresinde Yahudi asıllı kayınvalide ve kayınpederi hakkında, “Şu anda California’dalar, ama içlerinde, fazlasıyla New Jersey’lilik var” demişti. Onlarla ilk tanıştığı anı anlatırken, kayınpederi hakkında şaka yapmıştı.

Emhoff’un, ebeveynlerini sevdiği ve takdir ettiği çok açık. Sosyal medya hesapları, doğum günlerinde, yıl dönümlerinde ve anneler günü ya da babalar gününde onlara karşı saygı dolu mesajlarıyla dolu. Mike ve Barb’ın da, çok başarılı ve çok fedakâr oğullarıyla gurur duydukları aşikâr.

Kaynak:
Kveller.com