Jüpiter 11 Mayıs’ta kendi yönettiği Balık burcundan Koç burcuna geçiş yaptı. Balıktayken değişken burçlara şifa ve şanslar getirdi. Şimdilerde ise ateşle çalışacak. Ateş burçlarına beklenmedik fırsatlar ve yenilikler getirecek. Jüpiter bolluk, bereket ve şans gezegenidir. Gölge yanı ise büyütücü etkilerinin olmasıdır. Bir taraftan gani gani fırsat ve şansı yayabilirken diğer taraftan yaşadığınız bir konuyu da fazlaca genişletebilir. İki yönlü olarak tabii ki düşünülmelidir Jüpiter. Yani güzel bir şeyi yaşarken bir taraftan da negatif etkilerine de hazırlıklı olmak gerekir. Bir örnek verecek olursam yükselen Yaylar sürekli Jüpiter’in etkisinde olduklarından kilo alıp verme sorunlarıyla sıkça karşılaşabilir.

Jüpiter Koç’tan geçerken neler yapabilir?
Su enerjisinden ateş enerjisine geçeceği için savaşçı, mücadeleci, cesur, gözü kara, ataklık verecektir. İnisiyatif alma, kendine fazlaca güvenme, eylem planları içinde olma, sabırsız bir enerjiyi de oldukça büyütecektir. Yani fazlaca gözü kara olabiliriz. Dediğimizi düşündüğümüzü yapmak arzusu baskın olacak. Jüpiter’i savaş gezegeni Mars yönetiyor olacak. Önümüzdeki 1 yıl boyuncu Jüpiter Koç’ta ilerlerken geri harekette olacak ve zaman zaman Balık burcunun son derecelerinde de yeniden dolanacaktır. Ama fazlasıyla Koç burcuyla haşır neşir olacaktır. Dünya genelinde ise zor bir yıl olabilir. Mars’ın savaş temasını genişleyip yayabilir. Fazlaca ülkeyi içine alabilir. İnşallah Jüpiter büyütücü etkisiyle ahlaki değerleri, adaleti hukuk savaşlarını büyütse tek temennim de bu olur açıkçası.

Jüpiter’in bu pozisyonu ileri hareket momentumu vermekte. Mars’ın da Mayıs sonunda Jüpiter’le Koç burcunda birleşmesi, ileri hareket için çok etkili olacak.

Jüpiter Koç’ta iken özellikle ateş burçları olan Koç, Aslan ve Yay burçlarına daha fazla imkân sunacaktır. Bunun dışında güzel açı yaptığı İkizler, Kova ve Terazi burçlarına ikincil olarak fırsatlar sunacaktır. Ama her zaman dediğim gibi kişinin haritası ve haritada Koç burcunun düştüğü alan ve burada bulunan gezegenler önemlidir.

Jüpiter 11 sene önce yine Koç burcu transiti gerçekleştirmişti. O dönemlerde neler yaşadınız? Bunları düşünün. Benzer etkiler beklemek mümkün. Yine o dönemlerle ilgili bazı haksızlıklara maruz kaldıysanız haklarınız geri verilebilir ya da tam tersi, yanlış yaptıysanız, dürüst davranmadıysanız siz bedel ödeyebilirsiniz. Jüpiter dürüstlük, ahlak ve etikle ilintilidir. Sözlü kurallardır. Ağzımızdan çıkan kelimeler çok önemlidir. Kibir yaptık mı? Şimdi bunları ödemenin zamanı! Jüpiter kişiden alçakgönüllü olmasını ister. Şimdilerde ise hepimizin payına düşeni dağıtmak için yine Koç burcunda. Bakalım hayatlarımızda hangi konularda sınavlar verip hangi konularda dönüşümler ve fırsatlar yaşayacağız.

 

Jüpiter Koç transitinin kısa kısa burçlara göre yorumlaması ise şöyle:

Yükselen Koç: Dünyaya markanızı duyurma zamanı. İster işiniz, ister kişiliğiniz, yaratıcılığınız veya gayret ve çabalarınızla olsun. Liderlik vasıflarınız artık daha görünür olacak. Bu enerjiden kesinlikle istifade etmeli Koçlar. Dünyayı değiştirmeye hazır mısınız? Bu zaman diliminde önünüze çıkan fırsatları çok iyi değerlendirmek, kaçırmamak önem arz etmekte. Sağlığınız iyi etki alacaktır. Çünkü Jüpiter sizin arkanızda ve size koruyucu kalkan olacaktır.

Yükselen Boğa: Bu transit boyunca kendinizi daha az sosyal hissederseniz şaşırmayın. Kendinizle zaman geçirmeyi, yalnız kalmayı tercih edeceğiniz bir dönem olacak sizin için. Geçmişinizi irdelemenin tam zamanı. Affetme zamanı. Kendinizi ve başkalarını. Bol bol meditasyon yapmak, iç sesinizi dinlemek, felsefe ve yeni bir eğitim süreciyle zaman geçirebilirsiniz. Bu dönemde gizli düşmanlarınız ortaya çıkabilir. Kiminle görüştüğünüze ve neleri paylaştığınıza dikkat edin.

Yükselen İkizler: Jüpiter transitiyle birlikte etrafınızdaki kişilerle bağlantınızı güçlendireceksiniz. Sosyal çevreniz genişleyebilir, profesyonel ağlarınız artabilir. Çevrenizle birlikte değişimler yaratabilirsiniz. Bulunduğunuz grup içinde adım atan kişi olmaya özellikle dikkat edin. Grupla birlikte yurt dışı seyahatler aktive olabilir. Özellikle sonbahar aylarında daha şanslı fırsatlar özellikle iş konularında sizi beklemekte sevgili İkizler.

Yükselen Yengeç: Jüpiter, haritanızda kariyer evinizden geçecek bir yıl boyunca. İşinizde muhtemelen terfi alabilir veya bu dönemde daha etkin bir mesleki gelişim içinde bulabilirsiniz kendinizi. Beklenmedik şekilde ortaya çıkabilecek ani kariyer fırsatlarına hazır olun. Otoriteden destek alacağınız bir zaman dilimi olacak. On bir yılda bir karşılaşacağınız bir iş fırsatı ayağınıza gelebilir. İyi değerlendirin.

Yükselen Aslan: Bu transit, kişisel gelişiminiz ve büyümeniz için çok önemli fırsatlar sunacak. Bol bol seyahat edebilir ve özel hatıralar biriktirebilirsiniz. Yaşamı yeni ve heyecanlı şekilde deneyimlemek sizi çok daha özgür hissettirecek. Yabancı kültürlerle daha fazla temas içinde olacaksınız. Yabancı bir dil öğrenmek isteyebilirsiniz. Basın, yayın ve medya konularında şans sizden yana olacak. Hukuki konularınız çözüm bulabilir.

Yükselen Başak: Bu transit, size şifa imkânı sunmaya aday. Bazı yaratımlarınız gerçekleşebilir. Terapi alma veya zihinsel yavaşlama için çok uygun bir dönem. Geçmiş travmalarınızdan kurtulabilir ve zihninizi bu dönem boyunca daha müspet ve yapıcı fikirlerle donatabilirsiniz. Kredi konularında dikkatli olmakta fayda var. Miras, nafaka gibi konularınızdan kazançlar oluşabilir.

Yükselen Terazi: Jüpiter transiti, aşk hayatınızı etkileyecek. İlişkilerinizi daha güzel, büyülü ve parlak hale sokabilir. Şayet bekâr bir Terazi iseniz aradığınız ilişkiyi hayatınıza sokmak mümkün olabilecek. Ortaklık fırsatları da oluşabilir. Evlilik ve ortaklık için iyi bir zaman dilimi olduğundan bunu değerlendirebilirsiniz. Yabancı bir ortaklık gerçekleştirebilirsiniz. Hukuk alanında size destek veren danışmanlar, avukatlar karşınıza çıkabilir.

Yükselen Akrep: Günlük yaşamınız ve sağlığınız daha iyiye gidecek bu transitle. Uzun süredir var olan sağlık sorunlarınız çözüm bulabilir. Bu dönemde zaten sağlığınıza ekstra dikkat etmek isteyeceksiniz. İş arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz daha sorunsuz olacak. Hizmet aldığınız veya hizmet verdiğiniz bağlantılarla daha keyifli dönemler olacak. Daha fazla çalışacak ama yeni imkânlarla karşılaşacaksınız. Bu dönem bir yıl süreceğinden bunun iyi değerlendirilmesi önemlidir.

Yükselen Yay: Bu dönemde yaratıcılığınız ve güveniniz tavan yapacak. Tiyatro, dans, sanatsal aktiviteler, müzik, yazma ile iç içe olacaksınız. Yine bu dönemde bir çocuğunuz olabilir veya yaşam alanınıza bir evcil hayvan da dâhil olabilir. Aşk ve ilişkiler anlamında şanslı bir dönemde olacaksınız. Çocuklarınızla ilgili sevindirici gelişmeler oluşabilir. Şans oyunları da sizden yana olacak.

Yükselen Oğlak: Yaşadığınız yer ana konunuz olacak. Şayet taşınmayı düşünüyorsanız, evinizi büyütmek istiyorsanız veya yenilemek istiyorsanız çok uygun bir zaman dilimi. Bunu şimdi yapmalısınız. Evinizi yeni bir iş fırsatı için de değerlendirebilirsiniz. Şanslı bir yatırım fırsatı karşınıza çıkabilir bu bir yıl zarfında. Aileden de destek alınan bir zaman olacak sizin için.

Yükselen Kova: Hayal gücünüz ve motivasyonunuz fazlaca artacak. Sıra dışı iletişim becerilerinizi kullanarak büyük etki yaratabilirsiniz. Bununla birlikte özellikle sosyal medyada olmak üzere gizliliğinize dikkat etmelisiniz. Kardeşler, yakın akrabalar ve komşulardan destekler oluşabilir. Araba, yeni bir teknolojik alet satın alabilirsiniz. Seyahatleriniz fazlalaşabilir. Satürn Kova’da transit yapmakta ve bu sizi zorluyor olabilir ama beklediğiniz fırsat karşınıza çok yakında çıkabilir. Çözümler size yakın sevgili Kovalar.

Yükselen Balık: Bolluk gezegeni Jüpiter sizin haritanızın para alanından geçiyor. Yeni bir iş imkânı, iş fırsatı çok muhtemel görünüyor. Para akışlarına hazır olun. Yaşamınıza yeni bir bolluk ve bereket getirmek üzere niyetlerde bulunun, meditasyon yapın ve istediğiniz şeyi hayal edin. Lüks harcamalarınız artabilir buna dikkat edin. Yatırımlarınız değerlenebilir. Risk alma cesaretiniz artış gösterebilir. Dikkatli olun.