Zodyak’ın 12 burcunun kendilerine has var oluş sebebi vardır. Bu burçlara sahip olanlar kendilerine en uygun sınavları yaşatacak deneyimlere çekilmek için bu enerji altında dünyaya gelir. Sistem bizi sırayla değişik tecrübeler silsilesine sokar. Bu da karma astrolojisine göre enkarnasyonlar boyu sürer. Yaşam bir kerelik değildir. Bu yolculuk uzun ve meşakkatlidir. Her yaşamda kişi yeni deneyim alanlarına çekilip tekamülleşmeye başlar. Amaç kirinden, pasından sıyrılmak ve ruhunun derinliklerine inebilmeyi başarmaktır. Yaşamın izleri bir sonraki enkarnasyona taşınır ama bunları hatırlamak güçtür. Ruh bunu bilir ve kişinin bir yaşamda kendine katmış olduğu tüm artı değerler onu asla terk etmez. Ruhunun kumaşı bunlarla şekillenir. Yeter ki kişi niçin yaşadığını, neden burada olduğunu anlamaya kafa yorsun!

Peki, bu yaşamlarımızda ne tür yardımlar gelir? Ruhani varlıklar bizimledir. Yanı başımızda bize görünmez uzanan eller vardır. Her bir bireyden sorumlu olan ve bunların başında da üst benliğimiz gelir. Bizim metafizik dünyayla bağlantılı olan her şeyi bilen, gören tarafımızdır. Ona ulaşmak da bizim elimizdedir. Meditasyon, derin içsel çalışmalarla üst benliğimizden yardım istemek mümkündür. Bu konuda ustalaşmak önemlidir. Güneş burcuna göre de bizi temsil eden etkin güçler vardır.

Koç’un Tanrıçası: Brighid
İrlanda’nın Tanrıçası olarak bilinen Brighid aynı zamanda İngiltere’de Brigantia olarak tanınan Danu halkının güçlü Tanrısı Dagdanın kızıdır. İrlanda ile İngiltere’de bu tanrıçaya adanan birçok bahar bayramı ve festivalleri bulunmaktadır. Ateş, Işık ve Sıcaklık tanrıçasıdır. Parlak bir enerjisi vardır. Tüm sanatların ustasıdır. Brighid’in savaşçılarının Brigandlar olarak anıldığı söylenir. Tanrısal Demirin ve Fırının Bekçisi olup sihirli, simyasal ve ilahi güçlerle tüm nesneleri dönüştürme becerisine sahiptir.

Koç burçları ilham almak, güçlenmek ve kendi kılıçlarını yönlendirmek üzere onun İlahi Işığına çağrıda bulunabilir. Brighid Koçların aşırı yoğun duygularının bastırılmasında ve iç huzurlarını bulmasında yardımcı olacaktır. Ateş sembollü bir takı size fayda sağlar.

Boğa’nın Tanrıçası: Hathor
Hathor eski Mısır’da çok tanınan bir tanrıçadır. Özellikle soyluların tapındığı bir kişiliktir. Tapınak ve lahit resimlerinde Batının patroniçesi olarak betimlenmiş olup ölüyü yaşam sonrasında karşılayan kişidir.

Diğer rolleri arasında sevgi, neşe, müzik, dans, yabancı ülkeler ve bereket tanrıçalığı da sayılabilir. Kadınlara doğum esnasında eşlik ettiğine ve madencilerin patronu olduğuna inanılırmış.

Boğa burçları sevgiyi aktarmak ve büyütmek için ve aynı zamanda daha mutlu bir yaşam sürdürmek için onun ilahi güçlerinden yararlanabilir. Hathor yaşamdan keyif almamızı sağlamak ve yaşam sonrasında da kılavuzluk yapmak için vardır. İki boynuzlu bir sembolik takı taşımak fayda sağlar.

İkizler Burcunun Tanrıçası: İris
Tanrıça İris, Olimpos dağında yaşayan ve tanrıların insanlarla bağlantısını kuran bir sembolizmadır. Ölümlülere tanrıların mesajlarını aktaran ve tanrılara da gerekli zamanlarda yardım edendir. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna, denizin derinliklerine ve yeraltı dünyasına hızla seyahat edebilmektedir. Altın Kanatlı Tanrıça İris Gökkuşağını temsil eder. Gökkuşağının 7 ana rengiyle birlikte yaşamın çeşitliliğini ve seyahat edebileceği 7 âlemi göstermektedir.

İkizler kötü olayların da yaşamlarında müspet tesir yapabileceğini anlayabilmek için kendisine başvurabilir. İris, İkizler’in değişken yapısını kutsayıp yaşam yolculuğunda kılavuzluk edebilir. Gökkuşağı semboliğini yanınızda bulundurmanız etkilidir.

Yengeç Burcunun Tanrıçası: Artemis
Apollo’nun ikiz kardeşidir. Ayın tanrıçasıdır. İlahi avcıdır, bizi güvende tutar ve doğum esnasında kadınlara yardım eder. Doğum ve ebelerin tanrıçası olarak ünlenmiştir. Buna ilaveten güçlü bir büyücüdür.

Yengeçler ayın gücünü çekmek için ondan destek alabilir. Duygu durumlarındaki gel-gitler için onun ilahi kılavuzluğunu isteyebilir, daha güvende ve güçlü hissedebilirler. Hilal kolyesi takmanız size fayda sağlar.

Aslan Burcunun Tanrıçası: Sekhmet, Dişi Güneş Kaplanı
Eski Mısır Pantheon’unda tapınılan en eski tanrıçalardan biridir. Anlamı güç demektir. Savaşçıdır. Tüm kutsal olan şeylerin, Mısır sınırlarının ve Firavunların koruyucusu idi. Sekhmet’den Ra’yı düşmanı olan kötü yılan Apophis’den koruyan olarak bahsedilir.

Aslanlar Sekhmet’i kötülere karşı kendilerini korumak ve yere sağlam basabilmek için çağırabilir. Onlara güç verir ve yaşam amaçlarına ulaşmalarını sağlar. Sekhmet dürüstlüğü ve cesareti mutlaka ödüllendirir. Aslan başlı bir tasarım kullanmak sizi güçlendirir.

Başak Burcunun Tanrıçası: Persephone, Tabiatın ve Dünya Ananın Kızı
Yeraltı tanrısı Hadesi büyülemiş olan güzel bakiredir. Onun kahkahasını duyduktan sonra Hades hasat tanrıçası Demeter’in kızı Persephone’a aşık olmuş, onu yeraltına kaçırmıştır. Yeraltı kraliçesi Persephone aynı zamanda mevsimlerin değişiminden de sorumludur. Yeraltına indiğinde sonbahar ekinoksu oluşur ve tabiat uyumaya başlar. Dışarı çıktığında ise bahar ekinoksu başlar ve tabiat canlanır!

Başaklar karanlık duygular hissettiklerinde ve ümide ihtiyaç duyduklarında onunla bağlantıya geçebilir. Persephone da onlara asla bir sonun olmadığını ve mutlaka yeni bir başlangıç olacağını anlatır.

Persephone 6 adet nar tanesi yemiştir ve Başak da Zodyak’ın 6. burcudur. Koruma için 6 sayısını kullanabilirsiniz.

Terazi Burcunun Tanrıçası: İsis
Sizin tanrıçanız sevecen bir anne, her türlü Gizem ve Şifanın patronudur. İsis Osiris’in eşi ve Horus’un annesidir. Herkes onun için dua ederdi. İsis her daim dertleri dinlemeye hazırdı.

Aynı zamanda kendisini evliliğine adamış olan mükemmel bir eşti. Ailesini korumak için her şeyi yapmaya hazırdı.

Terazi burçları doğru karar alabilmek ve bu karardan caymamak için onu çağırabilir ve bilgeliğinden faydalanabilir. İlahi Anne onların duygularını dengeye getirip zihinlerine huzur verir. Mucize ve Şifa için kanatlı bir takı kullanabilirsiniz.

Akrep Burcunun Tanrıçası: Morrigan, Fantom Kraliçe
Ölümle ve sıklıkla üç kargayla tasvir edilen tanrıça Morrigan’ın ölüm ötesi sezgilerin açılmasını sağlayan bir gücü vardı. Siyah bir tüy bulmak Yeraltı dünyasından gelen bir mesaj olarak addedilirdi.

Akrepler derin ve sezgisel olduklarından ve yaşam ile ölümün anlamını fazlaca sorguladıklarından onu çağırarak daha derin iç bilgilere sahip olabilir. Çünkü Akrep sürekli gerçeğe ulaşma peşindedir. Karga sembolikli bir takı size fayda sağlar.

Yay Burcunun Tanrıçası: Athena
Dürüst, cesur ve zeki bir kişiliktir. Adil ve iyilerin yanında olandır. Athena bizi cesur olmaya iten ve yolumuz ne kadar zor olursa olsun korkularımıza saplanıp kalmamamız yolunda bizi yüreklendirendir.

Yaylar kendisini günlük bilgilere ve tecrübelere ulaşmak için çağırabilir. Bu bilgileri kitaplarda bulamazsınız ve kimse de size aktaramaz. Baykuşla sembolize edilen Athena için bu semboliği içeren bir takı size fayda ve koruma sağlar.

Oğlak Burcunun Tanrıçası: Freya, Valkyries (İskandinav mitinde Savaşçı Bakireler) Kraliçesi
Freya cadıların patronudur ve Seidr adı verilen sihirle ilgilenendir. Rivayete göre bu sihir sadece kadınlara öğretilirdi. Tanrı Odin’in bile bu büyüyü öğrenebilmek için kadın kılığına girdiğinden bahsedilir.

Oğlaklar Freya’yı kendilerini güçlendirmek ve hedeflerine ulaşmak için çağırabilirler. Size yardımın dışında mutluluk da katacaktır. Ufak bir kalkan semboliği kullanarak tanrıçanıza daha yakın olabilirsiniz.

Kova Burcunun Tanrıçası: Kraliçe Mab
Kraliçe Mab İrlanda teolojisinde Connacht kraliçesi olarak anılır. Sarhoş edici olarak bahsedilir. Hırslı, kurnaz, ayrım gözetmeyen savaşçı bir kraliçedir. Seçilen krala tahta çıkarken alkollü içecek ikram edendir. Eski ve orta çağ İrlandasında bal likörü içmek kralın tahta çıkma seremonisinin bir parçasıydı.

Kovalar Mab’ı kendilerine güzel şans getirmesi için çağırabilir. Mab onları eşsiz ve biricik hissettirmeye hazır beklemekte. Kendisi için size uğur getiren bir takı, nazar boncuğu kullanabilirsiniz.

Balık Burcunun Tanrıçası: Yemaya, Suların Annesi
Yemaya Suların Annesi, Yağmur kraliçesi, Yaratıcı Anne olarak lakaplar taşıyan Yedi Afrika Gücünden biridir. Genelde denizkızı veya sahil kenarında beyaz elbiseli siyahi bir kadın olarak resmedilir. Yemaya okyanus, yağmur, şifa, ay, bilinçaltı, yaratıcılık ile ilişkilidir. Merhametli, anlayışlıdır. Özellikle balıkçılar tarafından kendilerine bol gıda sağlamaları için fazlaca anılan bir karakterdir. Balıkçı eşlerinin de kocalarının sağ salim eve dönmeleri için ondan yardım istediği de rivayet edilmekte.

Balıklar Yemaya’yı daha güvende ve güçlü hissetmek için çağırabilir. Şans için kendisine bir deniz kabuğu semboliği adayabilirsiniz.