2 Kasım Perşembe günü saat 19:00’da açılışı gerçekleşecek sergide İç Anadolu ve Trakya coğrafyasının daimî değeri üzümün 1001 yüzünü keşfedeceksiniz.

Saint-Michel ve Notre Dame Sion Liseleri Permakültür ve Çevre Kulüplerinin ortak sergisinde birbirinden özel belgesel fotoğraflar sizleri bekliyor. Fotoğraf sanatçısı Alberto Modiano’nun kareleriyle hayat bulan sergi, Saint-Michel ve Notre Dame de Sion Liseleri’nin, 2016 yılından beri çevre ve üretim bilinci yaratmaya yönelik ortak gerçekleştirdikleri proje serisinin yeni halkasını oluşturuyor.

Daha önce de sanatçı Modiano’nun eşlik ettiği öğrenciler, her yıl bir temaya yoğunlaşmış ve; Süt, Zeytin, Pamuk ve Gül gibi zirai değerlerin peşine düşmüşlerdi.

Bu beşinci edisyonda, Türkiye topraklarında yaşamış tüm medeniyetlerin en büyük değerlerinden olan üzümün yaşam döngüsünün izinde, onun olgunlaştığı döneme şahit olmak üzere Kayseri’deki Molu Bağları’na konuk olan gençler organik tarım yöntemleriyle yetiştirilen sofralık üzümleri tadıp, bağ bozumlarına katılırken, bölge coğrafyasının olağanüstü güzelliklerini keşfettiler.

Bu keşif sırasındaki en dikkat çekici anlar Modiano’nun objektifine konuk oldu. Bazen özgün bir bağ bozumu karesi, bazen az bilinen yönleriyle pekmez yahut kuru üzüm üretimi. Çokça da bağlara hayat veren insan emeğinin ve asma sıralarının arasında salınan güneşin büyülü izleri...

Açılışına “Üzüm” ürünlerinin eşlik edeceği sergi, 2-12 Kasım 2023 tarihlerinde hafta içi saat 9:00-16:00 saatleri arasında Saint-Michel Lisesi Jeanne d’Arc Salonu’nda gezilebilir.

Adres: Saint-Michel Fransız Lisesi
Abide-i Hürriyet cad. no:17 Şişli – İstanbul
Tel: 0212 248 17 03
Metro: Osmanbey