NE OKUYALIM

Kader Gayrete Aşıktır

Bülent Yar / Hürriyet Kitap / 136 sf.

Bu adamlar, bu kadınlar, bu insanlar var ya bu insanlar!! Bunlara “Dur!!” demişler. “Sana ne oluyor sanki!!” demişler. “Sen kim, bunu yapmak kim!!” demişler. “Sanki başaracağını mı zannediyorsun?” diye sormuşlar. “Zaten senin yapacağın bir şeye benzemez ki!!” demişler. “Sen bunu yapacağına git başka şeyler yap” demişler. “Sen kendi boyundaki şeylerle ilgilen, bunlara kafa yorma!” demişler. “Hatta sen iyisi mi, bu işleri uzmanlarına bırak!!” diye de eklemişler. “Bizi de böyle saçma sapan isteklerle oyalama!” diye eklemişler. “Senden sana hayır yok!” diyerek noktalamışlar.

Peki ne yapmışlar bu insanlar? Bu katır inadına sahip, hiçbir şeyden yılmayan, ölümüne ısrarcı, iflah olmaz kişiler!? Öncelikle Che Guevara’nın sözlerine kulak vermişler: “Peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaller gerçek olabilir.”

Bunlar da aynen böyle yapıp sonuna kadar hayallerinin peşlerinde koşturmuşlar. Bu arada defalarca ama defalarca başarısız olmuşlar ama John B. Watson’ın lafı imdatlarına yetişmiş: “Başarı, küçük hataların ve başarısızlıkların biraz ilerisinde duran şeydir.”

AZİM işte bu…

O AZİM Kİ,

KADERİ KENDİSİNE AŞIK ETMİŞ…

Bu kitabı okumanızı öneririm.