Kasım ayı önemli gökyüzü göstergeleri

Kasım ayı önemli gökyüzü göstergeleri
Astroloji

Kasım ayı önemli gökyüzü göstergeleri

2 Kasım haftası
Boğa Burçları bu hafta daha fazla ortada olacak. Güvenlik, maddi konular, finans, her türlü para trafiği yoğun olacak. Estetik, güzellik, ev dekorasyonları, yeme içme konularıyla daha ilgili olacağız.
Haftanın rengi: Yeşil
Haftanın taşı: Zümrüt
Haftanın mottosu: Para para para. Aşk da olsun biraz. Ama yemek de olsun. Hepsinin de en iyisi olsun.
Boğa kaliteden ödün vermez. Pahalıyı sever. Bu hafta harcamalarımıza dikkat edelim. İpin ucunu kaçırabiliriz.
Dikkat: ilişkilerde ve ortaklıklarda hafta boyunca sivri dilden kesinlikle kaçınılmalı. Yanlış anlaşılmalar çok fazlaca beklenebilir. Ayrıca Merkür bu hafta retro pozisyonda... Zihnimiz bulanık olabilir. Doğru kararlar da alamayabiliriz.

9 Kasım haftası
Aslanlar daha ön planda olacak ayrıca Aslan burcunda gezegenleri olanların da bulundukları ev konularına göre aktivasyon yaşanacak. Sahneye çıkma, egosal konular, kendimizi ortaya koymak isteyeceğimiz bir hafta olacak. Flörtler, çocuklar, hobiler, borsa ve şans oyunları, sanat daha ağırlıklı olacak.
İlişkilerdeki iletişim bu hafta düzeliyor. Destekleyici açılar var.
Haftanın rengi: Turuncu
Haftanın madeni: Altın
Haftanın mottosu: Aşk olsun, sahne de olsun, ama biraz kibir de olsun; aslında her şey olsun fena olmaz…
Dikkat: Yurtdışı ve yabancılarla ilgili konularda kısıtlanma. Beslenme konularında, anneyle ilgili bazı sorunlar yaşayabiliriz. Yeni tanışabileceğiniz insanlara bu hafta daha dikkat edin. Zarar görebilirsiniz. Temkinli yaklaşın.

16 Kasım haftası
Yayların haftası. Nispeten şanslı olabileceğimiz bir hafta. Kas çalışmaları yapılabilir. Seyahatler, eğitim, felsefe, din, hukuki konularla, yurt dışı ve yabancılarla ilişkili konular daha fazla gündemde olacak. Güzel tanışmalar yaşanabilir. Yaralarımızı sarmaya daha eğilimli olacağız. Neşeli hissedebilir, sorumluluk almaktan kaçabiliriz.
Dikkat: kilo almaya müsaitlik... İştahımız açılabilir. Karaciğer ve dalak sorunlarına dikkat. Uranüs ile Ayın riskli açısı bu hafta orta şiddette depremler yaratabilir nitelikte. Kişisel dalgalanmalar da mümkün.
Haftanın rengi: Koyu mavi ve uçuk sarı
Haftanın taş: Sarı ve mavi topaz
Haftanın mottosu: Nereye gitsem? Spor mu yapsam, ders mi çalışsam? Afrika’ya mı kaçsam? Ama Covid var otur oturduğun yerde, araştırma yap en iyisi...

23 Kasım haftası
Balıklar daha görünür hale geliyor. Sezgisel, duygusal, merhametli, farkındalıklı, zaman zaman kurban gibi hissedebileceğimiz bir süreç... Bilinçaltımız çok aktif olacak.
Haftanın rengi: Mavi, turkuaz
Haftanın taşı: Akuamarin
Dikkat: Ayaklara dikkat. Aldanma ve aldatılmalara dikkat. Parasal konularda dengesizlik bekleyebiliriz. Risk almayalım.
Haftanın mottosu: Fazla duygusallaşma, ayakların yere sağlam bassın.

 

5 KASIM 2020 - Merkür Retrosu sona eriyor. 15 Kasım tarihine kadar gölge etkileri devam edecek.

15 KASIM 2020 - Mars Retrosu sona eriyor.
Mars Retrosunun sona ermesi, tabii ki biraz rahatlama getiriyor. Ekim ve Kasım ayları zaten oldukça zorlu bir süreci gösteriyor.

Retro bitimine kadar Kasım ayı içindeki Marsın riskli tarihleri:

5 Kasım Mars-Ay karesi - Para ve güvenlik konularına dikkat.

6/7/8/9 Kasım Mars-Güneş 150’liği - Sağlık açısından ciddi riskler barındırıyor. Kafa bölgesine azami dikkat. Beklenmedik sağlık sorunları gelişebilir. Sağlık sektörüyle ilgili tatsız haberler fazlalaşabilir.

12 Kasım Mars-Ay ve Venüs karşıtlığı - İlişkilerde, evliliklerde sorunlar... Ayrılıklar sıkça gündeme gelebilir. Borsa spekülasyonlarına dikkat. Parasal yatırımlara uygun bir gün değil.

14 Kasım Mars S (durağan) pozisyonda ve aynı zamanda Ay ile 150’lik Uranyen açı içinde- eylemlerimiz kısıtlanabilir, yeni işlere başlamak için hiç uygun bir gün değil. 15 Kasım sonrasını beklemek en uygunu. Annelerle ilgili haberler gündemde olabilir. Hizmet ve sağlık sektörü için zor bir gün olması muhtemel.


30 KASIM GÖLGELİ AY TUTULMASI GERÇEKLEŞİYOR
Saat 12.29 da 8 * İkizler Burcunda gerçekleşecek bu tutulma 4/10 aksını harekete geçiriyor. 116 no’lu Saros serisinin 58 no’lu tutulması olacak; 4 saat 21 dakika sürecek. Avrupa’nın bir bölümünde, Asya, Avustralya, Amerika ve Pasifiklerden görünür olacak.
Aile ilişkilerimiz, ebeveynlerimiz, yaşadığımız alan, evimiz, mesleğimiz, otorite figürleriyle olan ilişkiler daha bir vurgu kazanacak. Bu tutulmada Ay İkizlerde, tam karşısındaki Güneş de Yay burcunda. Kuzey ve Güney Ay düğümleri de yine bu akslarda bulunuyor. Aktör olan Ayı, Akrep Burcunda bulunan Merkür gezegeni yönetiyor. Merkür’ün Satürn, Pallas ve Jüpiter’le olan iyi açısı yurt dışı bağlantılı bazı açılımlara işaret ediyor. İstikrarlı fikirler, zihinsel faaliyetler, teknolojik gelişmeler, yurt dışı bağlantılı kalıcı sözleşmeler muhtemeldir. Arka planda, gizlide kalan bazı ayrıntılar da artık gün yüzüne çıkabilir.
Venüs’ün Ay ile olan riskli açısı sebebiyle ailemizle, evimizle, kendi kişisel yatırımlarımızla ilgili bir yatırım, mal konusunda ani beklenmedik finansal kayıplar, sıkıntılı durumlar oluşabilir.
Kova Burcunun yükseldiği bu tutulmada, hükümet kaynaklı bazı sınırlandırmalar yeniden göze çarpıyor. Toplumsal konular, marjinal hareketler, özgürlük yanlısı hareketler, arkadaşlıkların canlanacağı bir döneme giriş yapıyoruz. Kovanın iki yöneticisi Satürn ile Uranüs’ün toprak burçlarında olması, sabit olmamıza, çok da kıpırdayacak durumda olmaya hevesli olmadığımızı da gösteriyor.


Koç ve yükselen Koçlar
yakın akrabalar, kardeşler, iletişim, eğitim, sözleşmeler, trafik, ulaşım.
Boğa ve yükselen Boğalar maddi ve manevi konular, aşk, güvenlik.
İkizler ve yükselen İkizler (tutulma en çok onları etkiliyor) kendilerini yapılandırma, bazı önemli kararlar alma, kendilerinde belirgin değişiklikler gerçekleştirme, ikili ilişkiler, ortaklıklar.
Yengeç ve yükselen Yengeçler biraz içe kapanma, inziva, gizli düşmanlıklar, sağlık, hizmetliler, diyet.
Aslan ve yükselen Aslanlar toplum, arkadaş çevreleri, teknoloji, yaratıcılık, aşk.
Başak ve yükselen Başaklar meslek, otorite, aile, taşınma, barınma.
Terazi ve yükselen Teraziler yurt dışı, yabancılar, hukuki süreçler, felsefe, din, yüksek eğitim, seyahat.
Akrep ve yükselen Akrepler eş ve başka kişilerinden gelecek paralar, krediler, banka, sigorta, miras, nafaka.
Yay ve yükselen Yaylar ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilikler, sözleşmeler.
Oğlak ve yükselen Oğlaklar günlük rutin işler, sağlık, hizmet, hizmetliler, evcil hayvanlar, çalışma hayatı.
Kova ve yükselen Kovalar aşk, flörtler, çocuklar, arkadaşlıklar, sahneye çıkma, kendini ortaya koyma, borsa ve şans oyunları.
Balık ve yükselen Balıklar aile, aile yaşamı, taşınma, ev, evlilik, dekorasyon, evden çalışma, otorite figürleri konularında etki alacak.