Haziran´a damga vuracaklar

Haziran´a damga vuracaklar
Astroloji

Haziran´a damga vuracaklar

Haziran 2021’e, İkizlerdeki Merkür retrosu ile 10 Haziran tam güneş tutulması damgasını vuracak…

Haziran ayına bir Merkür retrosuyla giriyoruz. Bildiğiniz üzere gökyüzünde hiçbir gezegen geri gitmez, Dünya’dan bakıldığında, ‘geri gidiyormuş’ gibi algılanır. Gezegenlerin geri (retro) süreçleri, sıkıntılı zamanlara işaret eder görünse de, kısıtlanmış enerjilerin açığa çıkması, geleceğe yönelik güçlü çalışmalar yapılabilmesi için güzel fırsatların ortaya çıkacağı zamanlardır.

30 Mayıs’ta retroya giren Merkür, 23 Haziran’da durağanlaşıp 24’ünde de retro hareketini bitirecek. Ama sonrasında da “ghost” yani gölge efektleri devam edecek. Bu ne demek? Tüm Haziran ayında iletişimimiz “ayvada” demek. Ticaret, iletişim, eğitim, haberleşme, sosyal medya ağları, internet, seyahatler, hizmet ve sağlık sektörüyle ilgili sorunların fazlalaşması demek.

İkizler ve Başak burcunun yöneticisi Hermes yani Merkür zihnimiz, algılarımız, konuşmamız, yazmamızla ilgili olduğundan, Haziran ayı boyunca farklı algılanacağımızı da unutmamalıyız. Uranüs gezegeninin alt oktavı olan Merkür elektrik kesintileri, teknolojik cihazların arızalanması, araba arızaları, trafikte yaşanılacak sorunlarla da çok yakından ilgilidir. Hazırlıklı olmalıyız. Bu dönemde eşyalarımızı kaybedebilir, evraklarımızı yanlış yerlere teslim edebilir, tutamayacağımız sözler verebilir, yanlış anlaşmalara imza atabiliriz.

Merkür retrograde hareketine 24* İkizler burcunda başlayacak (kendi yönettiği burçta) ve retrosunu 16* İkizlerde sonlandıracak. Bu retro İkizler üzerinde olacağından özellikle hava elementiyle ilgili konulardaki gecikmeleri de daha fazla gündeme getirecek. Aşı ticaretiyle ilgili gecikmeler bu duruma göre Haziran ayında pik yapabilir. Aşı vaatlerinde sözlerin tutulmaması, havacılık - ulaşım sektörlerinde aksamalar, e-ticaret hilelerinin ortaya dökülmesi, kargo şirketleriyle ilgili teslimat sorunları hep gündemimizde olacak. İkizler ayrıca değişken bir burç da olduğundan sürekli değişken baş döndürücü koşullar da bizi yorabilir. Kendimizi garantiye almaya çalışalım, verilerimizi yedekleyelim, gönderilerimizi dikkatlice yollayalım, kontrollerimizi fazlaca yapalım, bu dönemde anlaşmalara yaklaşmayalım, gözden geçirelim ama önemli imzaları atmayalım. Tuzaklara yakalanmamaya çalışalım. Elimizdeki işler üzerinde daha detaylı şekilde yoğunlaşıp onları daha verimli hale getirelim ve Merkür retro sonrasında atılımlarımızı gerçekleştirmeye çalışalım. Tabii her zaman belirttiğim gibi natal haritalarında Merkürleri retro pozisyonda olanlar Merkür retrolarında fayda sağlarlar. Merkür retroları onlara yarar.

Peki, bakalım Burçlar Merkür retrosunun etkilerine hangi evlerinde yakalanıyor?

Yükselen Koçlar: 3. Evlerinden etki alıyor. Yakın çevre, kardeşler, kuzenler, komşularla olan ilişkilerinizdeki gerilimlere dikkat. Ayrıca ticaret, eğitim, seyahat ve haberleşme alanlarınızda da tüm burçlardan daha fazla aksamalara uğrayabilirsiniz. Arabanızı mutlaka kontrol ettirin. Trafik seyrinde beklenmedik arızalar oluşabilir.

Yükselen Boğalar: 2. Evinizden etki alıyorsunuz. İşiniz, maddi durumunuz ve özgüvenliğinizle ilgili alanda Merkür retro yapacak. Yöneticiniz Venüs de İkizlerde ve Merkür’le kavuşumda yani Venüs’ü de kötü etkileyecek bu pozisyon. Parasal durumlarınızda bazı gecikmelere, beklenmedik aksaklıklara hazır olun. Aşk hayatınızda da ilişki sorunu yaşayabilirsiniz.

Yükselen İkizler: Yöneticiniz Merkür sizin burcunuzda geri gidiyor. Sizi çok etkileyecek. Kafanızı dağınık, bulanık hissedebilir, plan yapmakta zorlanabilirsiniz. Merkür’ün Neptün’le olan karesi de özellikle iş hayatınızda sisli puslu çözülemeyen konuları ortaya çıkarabilir.

Yükselen Yengeç: Merkür retrosu sizi oldukça düşündürmeye, içinize döndürmeye etkili olacak. Kendinizle fazlaca hesaplaşacaksınız. Bazı gizli düşmanlarınız veya sizi eskiden üzmüş kişiler yeniden ortaya çıkabilir. Hesaplaşma dönemi olabilir.

Yükselen Aslan: 11. Evinizde retro yapacak olan Merkür eski arkadaşlarınızı, çoktandır görmediğiniz dostlarınızı hayatınıza yeniden getirebilir. Teknoloji, hava ulaşımı konularında dikkatli olun. Mutlaka bilgisayarınızı telefonunuzu yedekleyin. Yöneticiniz Güneşin Ay ve Satürn’le olan üçgeni ise size bu dönemde kalıcı iş imkânları getirebilir. Eskiden bekleyen projeleriniz tamamlanabilir.

Yükselen Başak: Merkür meslek alanınızı, kariyerinizi, otoriteyle olan ilişkilerinizi ve ailenizle ilgili konuları ilgilendiren evinizde geri gidecek. Bu konularda bazı gecikmeler, yanlış anlaşılmalar, beklenmedik terslikler yaşamanız mümkün. Otorite figürleriyle özellikle kapışmamakta fayda var. Bu dönemde eskiden başvurduğunuz bir iş teklifi önünüze gelebilir. Ama bu dönem içinde iş başvurusu yapmak için uygun değil. Çünkü yöneticiniz retro ve bu başvuru da aldatıcı olur.

Yükselen Terazi: Merkür İkizler retrosu hukuk, adalet, yüksek eğitim, yabancılar, seyahatler, ulaşım ile ilgili alanlarda gerçekleşecek. Bu alanlarda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde dava açmak uygun değildir. Sonucunu beklediğiniz bir dava ise sonuçlanabilir. Bunun dışında eğitimle ilgili yeni başvurular yapmamak da uygun olur. Önemli eğitim kararlarını bu süreçte vermemek lehinize olacaktır. Çünkü yöneticiniz Venüs Merkür’le kavuşmuş durumda.

Yükselen Akrep: Merkür retrosu iştirakli paralar, banka krediler, miras, nafaka, eşin parası, sigorta, borçlar evinizde oluşacak. Beklediğiniz paralar gecikebilir, borçlar ödenmeyebilir, ya da ödemelerde karışıklık, yanlışlıklar oluşabilir. Bu dönemdeki alacak verecek konularınızı dikkatlice düzenlemeniz, ticarette hileye ve dolandırıcılıklara karşı tedbirli olmanız gerekir. Bu dönemdeki alacak verecek konularınızı dikkatlice düzenlemeniz, ticarette hileye ve dolandırıcılıklara karşı tedbirli olmanız gerekir. Yöneticiniz Mars’ın Pluto ile olan karşıtlığı yurtdışı bağlantılı ve ailenizi ilgilendiren bir konunun da dönüşeceğini gösteriyor.

Yükselen Yay: Merkür retrosu ikili ilişkiniz, evliliğiniz, sözleşmeleriniz, ortaklıklarınızla ilgili sıkıntılı süreçler oluşturabilir. Bu dönemde yeni bir ortaklık yapmak, sözleşme imzalamak, evlilik akdi yapmak hiç uygun olmaz. Sonrasında pişmanlık yaşarsınız. Bir evlilik konunuz varsa bunu Temmuz ayına bırakmanızı öneririm. Yöneticiniz Jüpiter balık burcuna geçti. Yani kendi yönettiği bir burca geçti ve Jüpiter balık iyi bir konumdur. Merkür retrosu ile de açısı iyi sayılır. Jüpiter’in bu pozisyonu size iyi gelecek. Faydalanın.

Yükselen Oğlak: Merkür retrosu günlük yaşamınızı, hizmetinizi, işinizi, hizmetlilerinizi, evcil hayvanlarınızı ve sağlığınızı negatif etkileyebilir. Günlük yaşamınızda bazı aksaklıklar, rutininizi tam yapamama gibi problemler getirecektir. Tam sonuçlanamamış sağlık sorunları yeniden gündeminizde olabilir. Özellikle solunum, kulak, burun, boğaz, vertigo, tiroit, ses telleriyle ilgili problemler oluşabilir.

Yükselen Kova: Merkür retrosunda çocuklarınızla olan iletişime daha dikkat etmelisiniz. Çocuklar sizi yorabilir. Çok talepkâr olabilirler. Eğitimleriyle ilgili sıkıntılar ortaya çıkabilir. Flörtleri olan kovalar da dikkatli olsun. İletişimde yanlış anlama, yanlış anlaşılma çok fazla olur. İlişkiler birdenbire sebepsiz bitebilir. Kendinizi göstermekle ilgili becerilerinizi kullanamayabilirsiniz. Bir tutukluk, başarısızlık oluşabilir. Borsa ve spekülatif piyasalara girmeyin. Hüsrana uğrarsınız.

Yükselen Balık: Merkür retrosu ailenizle ilgili bazı karmaşalar getirebilir. Aile bireyleriyle anlaşmakta sıkıntılı bir süreç olacaktır sizin için. Bu da sizi yoracaktır. Yine bu ay lütfen gayrimenkul alım veya satımı yapmayın. Kira kontratı imzalamayın. Taşınma işlemlerinizi çok elzem olmadığı müddetçe erteleyin. Yöneticiniz Jüpiter sizin burcunuza geçti bu da sizi en şanslı burç haline getirecek önümüzdeki aylar boyunca. Ama özellikle Jüpiter’in düz seyir yaptığı dönemlerde sizin için yeni dönemlere hazır olun.

10 Haziran’da Halkalı Güneş Tutulması oluşacak

Bu tutulma 19* İkizler burcunda gerçekleşecek. Saat 13:52’de oluşacak bu tutulma 3 saat 51 dakika sürecek ve etkileri halka halka yaklaşık 4 seneye yayılacak. Bu halkalı tutulma Kovid’in de halka halka azalacağının müjdecisi çünkü bu hastalık bir halkalı tutulmayla gelmişti ve bu şekilde de etkilerini azaltmaya başlayacak. Tutulma BELLATRIX sabit yıldızıyla kavuşuyor. Orion takımyıldızından Alfa bir yıldızdır. Bellatrix kazalar, namussuzluk, ikiyüzlülük, çift karakterliliktir. Kendi menfaati olmadığı takdirde karşıdaki insana zarar veren bir bölgedir. Ani kaza yaratır. Kötülükle ilgilidir. Amazon bir kadını temsil eder. Göçlerle de ilgili bir yıldızdır. İş değişikliği veya evlilik sebepleriyle şehir, memleket değişiklikleri yaşatır. Gözlerde sorun da veren bir yıldızdır. Merkür bu tutulmayla kavuşumda olduğu için ve Merkür retroda olduğu için bu tutulmayı zorlu kılacak. Keskin ve kırıcı sözler, haddini aşan ifadeler, dedikodu, boş boğazlıklar fazlaca olacak demektir. 3 ile 9. evler etki alacak bu tutulmada. Satürn’ün tutulmaya trine açısı, kalıcı sağlık için ilerlemeler vadederken, yeni ilaçlar piyasaya çıkabilecek ama aynı zamanda da aşı ile ilgili gecikmeler ve kafa karışıklıkları da devam edecektir.