Ekim ayında gökyüzü kombinasyonları

Ekim ayında gökyüzü kombinasyonları
Astroloji

Ekim ayında gökyüzü kombinasyonları

Ekim ayına Merkür retrosuyla merhaba diyoruz. 27 Eylül’de Terazi burcunun 25 derecesinde başlayan retro hareket, 19 Ekim’e kadar devam edecek. Sonrasında ise retronun gölge hareketi Ekim sonuna kadar işlerimizi zora sokmaya devam edebilir. Natal haritasında Merkür gezegeni retroda olanlar, pozitif etki alabilir, fırsata dönüşen şanslar yakalayabilir.

Merkür terazi retrosu etkileri
İletişim ve haberleşme gezegeni Merkür adalet, hak, hukuk, ilişkiler, dengeyi temsil eden Terazi burcunda gerilediğinde ilk başta ilişkilerimizi düşünmeliyiz. İlişkilerde bariz iletişimsel sıkıntıların ortaya çıkması anlamını taşır. Terazi özellikle 7. Evi temsil ettiğinden evliliğimiz, ortaklığımız, açık düşmanlıklar, danışmanlıklar alanında bazı yanlış anlaşılmalar, fikir ayrılıkları, tartışmaları da beraberinde getirebilir. Karşı tarafın bizi anlayabilmesi için çok çaba harcamamız gerekebilir. Mahkemeler, yasal anlamda sorunları da ifade eder.

Bu Merkür retrosunda kullandığımız dili düzeltmeye çalışmamız, iletişimimizi iyileştirmeyi denememiz faydalı olur. Ağzımızdan çıkan lafları tartmaya, kırıcı sözler kullanmamaya, düşünerek kendimizi ifade etmeye çalışmalıyız. Karar verme konusunda ise özellikle dikkatli olmak şarttır. Aceleyle alınan kararlar ters tepmeye meyillidir. Retro Merkür bilgi kirliliği anlamına gelir. Bu dönemde duyduğumuz her habere özellikle itibar etmememiz, emin olduğumuz bilgileri paylaşmamız, doğruyu söylememiz, yalan dolandan kaçınmamız önemlidir. Yoksa çok şeyi mahvedebiliriz.

Yeniden bir yüzleşme dönemi yaşanabilir
Retro Merkür dönemlerinde eski tanıdıklar, sevgililer, ilişkiler birdenbire ortaya çıkabilir ve yeniden bir yüzleşme dönemi yaşanabilir. Çoğu karşımıza test için çıkar ve bu testi başarıyla geçmemiz gerekir. Retro dönemin hile ve tuzaklarına düşmemeye çalışarak, karşılaştığımız her ne varsa ciddiye almalı, bir sebeple karşımıza çıktığını düşünmeli, almamız gereken bir ders olup olmadığını kendi içimize sormalı, karşılaşmaların bize hayır getirip getirmeyeceği konusunda da aceleci davranmamalıyız. Aynı hatalara düşmemek çok önemlidir. Açık olan hesapların dikkatlice kapatılması yeni güzel birlikteliklere bizi götürebilir.

Terazi aynı zamanda güzellik, kozmetik, estetik, sanatla da yakından ilgilidir. Bu konularda da sorunlar yaşanabilir.

Merkür retro döneminde zihin akışımızda karışıklık olabilir, -konsantrasyon zorluğu çekilebilir. Bu dönemde bol protein almak ve B12 vitamini kullanmak fayda getirebilir. Yine bu dönemde, trafikte dikkatli olmanızı, sürat yapmamanızı, sözleşme imzalamamanızı, yeni ticari, teknolojik ortaklıklara girmemenizi, mümkünse yeni teknolojik alet, araba almamanızı tavsiye ederim. Seyahatler için de uygun bir dönem değil. Rötarlar, yanlış rezervasyonlar, seyahatte oluşan memnuniyetsizlikler sıkça rastlanan durumlardan birkaçı. Eğitim sorunları da oluşabilir.

Retro öncesi başlatmış olduğunuz bir konu varsa ona devam edebilirsiniz. Ama retro tarihlerinde yeni oluşumlar, iş görüşmeleri, yeni başlayan ilişkilerden maalesef randıman almak pek güçtür. Size süper cazip bir iş teklifi gelir, kabul edersiniz, işe başlarsınız ama retro bitiminde işinize sebepsiz son verilebilir. Testli bir dönemdir. Sizi büyüleyen teklifler, sahte güzellikler sıkça karşınıza çıkabilir ama genelde hayırlı değildir.

Başta Terazi burçları olmak üzere Merkür’ün yönettiği Başak ve İkizler de bu retrodan fazlaca etkilenecek burçlar arasında.

Merkür retrosunun burçlara etkisi ise:

Yükselen Koç: eski sevgili/eşi özleyecek veya onlar tarafından gelen bazı tekliflerle karşılaşabilir, eski sevgililer ortaya çıkabilir. Ayrıca biten arkadaşlıklar, düşmanlar ortaya çıkabilir. Geçmişte sorun yaşanılan birisiyle yeniden bir araya gelmek durumunda kalabilir. Ortaklık konusunda özellikle iletişimsel problemler oluşabilir. Objektif bakış açısı azalabilir, bu sebeple başkalarından görüş almadan adım atmamaları uygun olur.

Yükselen Boğa: Eski sağlık sorunları yeniden ortaya çıkabilir. Spor, diyet gibi vazgeçilmiş konulara yeniden başlayabilir. Bu konularda düzenleme yapabilir. Günlük yaşamda bir revizyon gerekebilir. Kargolar, imzalar, beklenen haberler, resmî dairelerle ilgili gecikmeler gündemlerinde olabilir. Zihnini gereksiz şeylerle meşgul etmeye eğilimli olabilir. Daha fazla eleştiri yapmaya meyilli olacaklarından kalp kırmamaya özen göstermeleri yerinde olur.

Yükselen İkizler: Merkür retro etkisi sizi, yöneticiniz Merkür olduğundan daha fazla etkileyecek. Eski sevgililerle yeniden karşılaşma, ilişkide sorgulamalara sebep olabilir. Biten ilişkiler yeniden başlayabilir. Çocuklarla ilgili iletişim sorunları, eğitimde aksaklıklar belirebilir. Uzun zamandır ilgilenilmeyen hobiler ve gidilmeyen eğlence mekânları ilgi alanınız olabilir. Şans oyunları, borsa bu ay riskli. Kendi yaratıcılığınızı ortaya koymada zorlanabilirsiniz. Yetenekleriniz varsa onları daha çok geliştirmeye çalışmalı, retro bitiminde yeni projeler, vizyonlar ile ortaya çıkmalısınız.

Yükselen Yengeç: Aile, aile büyükleri, oturdukları mekânla ilgili bazı değişiklikler gündeme gelebilir. Aileden ayrılma, ikamet edilen evden uzaklaşma, yer değiştirme, oturulan mekânda tadilat yapma konuları oluşabilir. Aile bireyleriyle fevri, düşüncesizce konuşmalar yapmaya eğilimli olabilir. Buna dikkat edilmeli. Bu dönemde eskiden pazarlığı yapılmış ama tereddüt geçirilen bir gayrimenkul alımı veya satışı gerçekleşebilir.

Yükselen Aslan: İletişim, haberleşme, teknoloji, ticaret, eğitim, kardeşler, yakın çevre, komşularla ilgili konularda yanlış anlaşılmalar, sorunlar daha fazla olacak. Sözleşme yapılmaması, teknolojik alet satın alınmaması, trafikte ekstra dikkatli olunması, yeni bir eğitime başlanılmamasına dikkat edilmelidir. Ticarette hilelere, aldatılmalara da çok dikkat etmelidir. Bazı dedikoduların hedefinde olabilir. Fitne fesat dolu yaklaşımlara maruz kalabilir. Mevcut bilgisayarlarında, telefonlarında, teknik, elektronik aletlerinde fazlaca sorun yaşayabilir.

Yükselen Başak: Hareket alanlarını daralmış hissedecek. Geçmişte görmezden gelinen maddi sorunlar ön plana çıkabilir, gözden kaçan ödemeler karşılarına gelebilir. Maddi sorunlar en fazla gündemlerinde olacak. Beklentileri ve öncelikleri değişebilir. Geçmişte hayata geçirmiş oldukları bazı projeler yüzünden pişmanlık duyabilir. Gereklilikler ön plana çıkabilir. Yeni şeyler yapmak yerine geçmişten kalan pürüzleri temizlemekle uğraşabilir. Aşırı harcamalardan kaçınmak iyi olur.

Yükselen Terazi: En çok etki alacak burç olacak. Kendilerini değerlendirmeleri ve hatalarıyla yüzleşmeleri gerekecektir. Çalışmalarında aksamalar, satın aldıkları eşyalarda problemler ve planlarında sapmalar olacağından gerilim yaşayabilir. Eskiden kararı alınmış olan bir estetik müdahale yaptırabilir. İlişkilerde çok sınav verebilir. Kopuşlar, tartışmalar, tahammülsüzlükler ortaya çıkabilir. Hızlı karar almaktan kaçınmalılar.

Yükselen Akrep: Uyku sorunları, yetersizlik hisleri, içe kapanma, kendileriyle yüzleşme içinde olabilir. İçten içe endişeli ve şüpheci olabilirler, bu dönemde Akreplerin kendilerini çok kapatmamaları ve sosyal yaşama katılmaya çalışmaları iyi olur. Gençlere yardım etmek, yazı yazmak, şarkı söylemek, şiir sözleri yazmak, meditasyon yapmak faydalı gelecektir. Sağlığa, bel, böbrek, solunum yollarına dikkat etmelerinde fayda var.

Yükselen Yay: Sosyal hayatlarındaki programlarda aksamalar oluşabilir. Tam planlı olarak gitmesi düşünülen konuların istenilen şekilde ilerlememesi sizi sıkabilir, gruplar içinde bazı iletişimsel sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Çevrenizdeki insanları sıkıştırıp bunaltabilirsiniz. Yöneticiniz Jüpiter’in de 3. Evinizde gerilemesi teknolojik sorunlara, kardeş ve yakın çevreyle olabilecek sorunlara da dikkat çekiyor.

Yükselen Oğlak: Meslek, kariyer alanlarında bazı gecikmelere hazır olmalı. Baba, patron, öğretmen gibi otorite figürleriyle tartışmaya, hesaplaşmaya girmemeli. İş yerinde bazı odaklanma sorunları oluşabilir. Oğlak çok programcıdır ama bu ay programlarını daha esnek tutmalılar çünkü plan programlar kolayca şaşabilir. Eskiden başvurusu yapılan bir işten olumlu yanıt gelebilir bu hayırlıdır iş kabul edilebilir ama yeni iş başvuruları yapmak için uygun değil. Yine işten beklediğiniz bir para konusu da çözülebilir.

Yükselen Kova: Yabancılar, yurt dışı, seyahatler, yüksek eğitim, hukuk alanında bazı gecikmeler, blokajlar yaşayabilir. Ticaretle uğraşanlarda gelişmeler ağır seyredebilir, işler yavaşlayabilir. Yenilikçi olmak, yeni ufuklara açılmak isteği fazlaca olacaktır ama kendilerini sürekli engelleyen konular içinde bulacaklarından pek mümkün görünmüyor. Haksızlığa uğradıklarını düşündükleri bir süreç de olabilir.

Yükselen Balık: İştirakli paralar, miras, nafaka, banka, sigorta işlerinde gecikmeler yaşayabilir. Bu süreçte bütçelerini ayarlamakta zorlanabilir. Önceden ihmal ettikleri sağlık sorunlarıyla da bu dönemde ilgilenmek, eskiden bekleyen bir ameliyatı yaptırmak isteyebilir. Bazı şüpheleri yeniden tetiklenebilir, olayları büyütebilir.

6 Ekim tarihinde 13* Terazi burcunda bir Yeniay yaşayacağız. Retro Merkür de bu yeniaya eşlik edecek. Fazlaca zihnimizde olacağımız, hareket etme kabiliyetimizin düşük olacağı bir 15 gün olacak. Çünkü hiç ateş elementi yok. Yurt dışı bağlantılı teknolojik gelişmeler, aşıya karşı yeni koruma ilaçları gündemimizde olabilir.

20 Ekim tarihinde ise 27* Koçta bir Dolunay oluşacak. Bu dolunayda Ay Güneş ile Marsa karşıt olacak. Terazi’deki Mars düşük pozisyonda olacağından kolay etkilerden söz edemeyiz. İlişkiler ve ortaklıklarda dönüşümlere hazır olmalıyız. Allahtan Jüpiter’in retrodan çıkmış olması koruma getirecek.

Tabii ki not edelim Jüpiter 19 Ekimde retrosunu bitiriyor ve yeniden düz hareketine başlıyor. Bu bize birkaç ay nefes aldıracak gözüküyor.