NFT işlerine özel bir Müze

NFT işlerine özel bir Müze
KÜLTÜR & SANAT

NFT işlerine özel bir Müze

“Seattle NFT Museum” sanatçı, yaratıcı, koleksiyoner ve blockchain topluluğunu bir araya getiriyor…Ocak ayında kapılarını açan (dünyanın ilk NFT - ‘Non-Fungible Token’ müzesi) Seattle NFT Sanatı Müzesi ve Galerisi’nin amacı: eğitmek, ilham vermek ve bağlantı sağlamak…
Teknoloji alanında yöneticilik yapmış Jennifer Wong ve Peter Hamilton ikilisi, kurdukları müzeyle ilgili, SEATTLE Times’a şöyle konuştular: “Bizler uzman değiliz. Herkes gibi öğrenmek için buradayız. Vizyonumuzu geliştirmek için, NFT meraklılarının bildirim ve desteğine ihtiyacımız var.”


Jennifer Wong ve Peter Hamilton ikilisi

Seattle kentinde, Belltown adlı mahallede bulunan müze, geleneksel bir müzeden çok, bir galeriye benziyor. Mantığı ise, müzede sergilenen hiçbir eserin satışına aracılık yapmaması.
30 dijital ekranın yer aldığı bu özel müzenin ekranlarındaki NFT eserler, düzenli olarak yenilenip değişecek. Konsepti ve potansiyeli ile ilgili kalıcı bir sergi sürekli ziyaretçilere açık olacak.
Sergilenecek ilk eserler ise teknoloji girişimcisi Aaron Bind’in koleksiyonundan eserler, sanatçılar ve bazı Cryptopunk’lar olacak.
Müzenin güncel sergileriyle ilgili olarak, https://www.seattlenftmuseum.com/ adresinden ayrıntılı bilgi almak mümkün. Müzenin giriş ücreti 15 dolar olarak açıklandı.

NFT nedir?
Hem finans hem de sanat dünyasında popüler hale gelen NFT, ‘Non-Fungible Token’ın kısaltmasıdır. NFT, dijital ürünlerin sahipliğini kanıtlayabilen benzersiz bir tanımlayıcı olarak biliniyor. Dijital sanat eserlerini ve diğer koleksiyonları, blok zincirinde ticareti kolay doğrulanabilir varlıklara dönüştürüyor.